BUSHCRAFTOWY OBÓZ

BUSHCRAFTOWY OBÓZ

Obóz, obóz bushcraftowy co to takiego, po co to i z czym się to je?

Definicja podaje że Obóz to miejsce tymczasowego pobytu. Obozy mogą być namiotowe, warowne, harcerskie, kondycyjnie, obozy mogą też służyć do izolacji, koncentracji i innych mrocznych celów. Moim zdaniem definicji jest wiele i nie mają one tak naprawdę znaczenia, bo ile ludzi tyle tych definicji.

Mój obóz, nazwijmy go bushcraftowym, spełnia kilka istotnych funkcji, po pierwsze jest miejscem w którym ćwiczę techniki związane z tą tematyką. Jest miejscem położonym niedaleko mojego domu, co pozwala szybko do niego dotrzeć i spędzić w nim choć godzinę czy dwie, a w dzisiejszych zabieganych szalonych czasach to funkcja nie do przecenienia. Z tego też powodu nie jest to miejsce w którym chciałbym nocować i nie ma on takiej funkcji pełnić.

To miejsce mobilizuje mnie do ruszenia dupy z kanapy w teren, nawet na wspomnianą wcześniej godzinę ( zresztą ta samą funkcję pełni kanał YT jak i ten blog ). Jest też miejscem, do którego na spacery mogę zabrać moją 6 latanią córkę, podczas których, bawimy się patykami, podglądamy zwierzaki obserwujemy przyrodę a przy okazji uczymy się nawzajem od siebie szacunku i podziwu dla otaczającej nas natury.

Tym jest właśnie dla mnie Mój obóz…

Minął rok od pierwszych prac przy jego budowie, myślę że to dobry powód by od niego rozpocząć pisanie tego bloga.

Zapraszam do wspólnej Outdoorowej przygody 🙂

Pozdrawiam Michał

Comments are closed.