Dwa dni w lesie na SOLO

Dwa dni w lesie na SOLO

Zapraszam Was na relacje z dwu dniowej przygody w dużym kompleksie leśnym. Po raz pierwszy od dłuższego czasu miałem do dyspozycji prawie całe dwa dni. Nie musiałem się spieszyć, zrywać wcześnie rano… Mogłem nacieszyć się otaczającą mnie puszcza i naturą, odpocząć i pozbierać myśli.

Ten outdoorowy wypad, rozpoczął się od deszczu i paskudnej pogody, było mokro, zimno, wiał wiatr i wiosny jakoś trudno było się dopatrzyć w tej aurze. Dlatego w planie miałem znalezienie miejsca na biwak gdzie będę częściowo osłonięty od nieprzychylnych warunków pogodowych. Po kilku godzinach wędrówki, znalazłem takie miejsce. W przepięknym, malowniczym lesie świerkowym, drzewa były wysokie, pewnie miały grubo ponad sto lat. Całą okolica pokryta była mchem co tylko wzmacniało bajkowy obraz tego obszaru.

Wiele lat temu była tu prowadzona ścinka drewna, bo leżało sporo ściętych, niewielkich rozmiarów drzewek. Które mogłem wykorzystać do palenia ogniska, bez konieczności ścinania martwych drzew. Tarp ustawiłem, w konfiguracji którą prezentowałem kilka miesięcy temu. Chciałem sprawdzić takie ustawienie w trudniejszych warunkach pogodowych. Powiem, że wyszło super! Dużo miejsca dla mnie i mojego ekwipunku, dokonała osłona przed deszczem, częściowo przed wiatrem i otwarta przestrzeń z przodu, pozwalająca cieszyć się widokiem lasu. Z narzędzi na ten biwak zabrałem jedynie niewielką składaną piłę oraz mój nóż do bushcraft-u.

Ognisko paliłem w kuchence na drewno, to rozwiązanie w zupełności wystarczyło, nie było potrzeby rozpalać dużego ogniska. Zjadłem dobrze, poczytałem książkę, mówiąc krótko, spędziłem bardzo miło czas na łonie natury. Dodatkowo cały wypad doskonale wpisywał się w filozofie leave no trace! Warto korzystać z piękna polskiej natury z poszanowaniem dla niej samej. Ten wypad właśnie taki był.

Niesamowite jak pobyt w lesie, potrafi naładować pozytywną energią i motywacją do działania. POLECAM WAM! Spróbujcie 🙂

Jeśli chciałbyś wesprzeć rozwój kanał, sprawdź proszę te linki: https://patronite.pl/Forestowo https://www.youtube.com/channel/UCUB-u9d8vMSu92r5OYhXaZg/join Dzięki i pozdrawiam 🙂

Comments are closed.